Beran (21.3.-20.4)Horoskop na rok 2019

Celkové příznivý rok, především pokud jde o práce na dlouhodobých projektech a na všem, co bude přinášet úspěch či zisk s určitým časovým zpožděním. Jste také uprostřed asi desetiletého období, ve kterém můžete lépe naslouchat své intuici či svému “vnitřnímu hlasu”.

V lednu, s nástupem nového roku, vám začne období naplněné práci a překonáváním rady překážek. Neztrácejte proto čas příliš mnoha společenskými záležitostmi a nepouštějte se do nových milostných vztahů, což platí i o únoru. V březnu a dubnu budete mít víc energie, příležitosti a také štěstí na nové kontakty a sexuální prožitky. V květnu si ale v milostných záležitostech dávejte pozor a také neutrácejte za zbytečný luxus a nevelkou kvalitu. Červen pro vás bude opět měsícem přílivu nových sil a odhodlání. Nebojte se pustit do uskutečňování svých plánu naplno.

Ideálním měsícem pro dovolenou a skvělou relaxaci, ale i pro případný pracovní úspěch, je jednoznačně srpen. Záleží na tom, čemu dáte přednost. V tomto měsíci máte ideální možnost navázat nové kontakty a začít nové pracovní i společenské aktivity.

V září si dávejte pozor na předrážděnost a zbytečně ostře a ukvapené reakce. Raději buďte pozorovateli dějů než jejich aktéry. Říjen není vhodný pro navazování nových vztahů. Buďte také obezřetní a všímaví ve vztazích stávajících. Hrozí zbytečná nedorozumění. Naprosto špičkovým časem je pro vás prosinec. Budete prožívat úspěch a spokojenost a mít i dost elánu, abyste se vydali po nových a nevyšlapaných cestách.

O znamení

Beran je první astrologické znamení zvěrokruhu pojmenované po souhvězdí Berana. V astrologii je Beran považován za pozitivní (extrovertní) znamení. Je také považován za ohnivé znamení. Beran je tradičně ovládán planetou Mars.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Mars
Povaha: cholerická
Šťastná léta: 15-18, 30-38
Soulad se znamením: Lev, Střelec
Barva: ohnivá
Kov: železo
Podřízená část těla: hlava, mozek, oči, nos
Kámen znamení: chalcedon, rubín, karneol, jaspis ,korál, hematit, achát
Šťastná čísla: 5, 25, 65, 325
Šťastný den: čtvrtek
Šťastná květina: vřes
Duchovní ochránce: Héra
Příjemná vůně: citrusově ovocné, orientálně květinové, orientálně dřevité

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Lou Lou - Cacharel, Flower - Kenzo, Sicily - Dolce & Gabbana, Organza - Givenchy
Tip pro muže: Pi - Givenchy, Silver Shadow - Davidoff, Pour Homme - Dolce & Gabbana

Charakteristika

Beran je znamením nového začátku. Lidé narození v tomto znamení mívají prostou, málo komplikovanou povahu. Mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví a touží po nezávislosti. Věří ve vlastní schopnosti a usilují o co nejrychlejší dosažení cíle, který si stanovili. Jsou si vědomi své síly a průbojnosti. Nebojí se žádných překážek a nedají se odradit neúspěchem. Nadšeně se chopí práce i příležitosti, neuvažují dlouho, zda jim stačí síly a schopnosti k vyřešení úkolu. Nevyhýbají se boji. Snaží se věci prosazovat svou vůlí, zatímco rozum a cit poněkud podceňují. Postrádají houževnatost a vytrvalost. Snadno a rychle chápou a mají dobrý postřeh. Berani mohou být někdy sobečtí, neklidní, náladoví a podráždění. Potíže jim dělá dodržování rozumné míry a snadno proto překračují meze.

Zdraví

Hlava je citlivým článkem tělesné schránky. Berani totiž rádi "prorážejí zeď hlavou". S tím souvisí i časté migrény nebo úrazy. Péči vyžadují zuby a oči. Přehnaná fyzická aktivita může způsobit vyšší krevní tlak a nespavost. Berani bývají netrpěliví pacienti. Nevydrží dlouho ležet v posteli a nic nedělat.

Pracovní předpoklady

Berani milují nové a neznámé věci. Mají tvůrčí schopnosti. Jejich plány jsou velkorysé, neberou ohled na podrobnosti. Těší je průkopnická práce, svá povolání vykonávají s velkým nadšením. Dokáží se dobře zorientovat a rychle rozhodovat. Vyhovuje jim řídící pozice. Pracovní rutina a omezování v nich probouzí rebelantský postoj. Vlohy mají pro techniku a vojenství. Mohou se dobře uplatnit i v obchodě, reklamě, žurnalistice nebo umění.

Láska

Berani dostávají rozum zpravidla až ve zralém věku, proto neškodí, když si partnera zvolí později. Ženy se snadno zamilují, ale brzy zase ochladnou. Mívají mnoho ctitelů. Muž by je měl usměrnit. Jsou šťastné, když jim velí někdo, koho si váží. Muži Berani jsou rádi, když je o ně postaráno. Přesto je někdy těžké uvázat je k rodinnému krbu. Potřebují taktní průvodkyně životem.

Nejlepšími partnery pro Berany jsou Býci, Blíženci, Střelci, Vodnáři, Ryby. Těžko se sžívají s Rakem kvůli jeho pomalosti, s Váhami a Kozorohem kvůli jejich konzervatizmu a nedostatku představivosti a fantazie.