Blíženci (22.5.-21.6.)Horoskop na rok 2019

Poměrně nevýrazný rok, vhodný pro průběžně práce, nebo přípravu změn v budoucích letech. Tento rok je také příznivý pro stabilizaci a vylepšení současné situace.

V polovině ledna a druhé polovině února můžete prožívat období zmatku a překotně činnosti. Nenechte se tím zaskočit a v klidu řešte jednu situaci po druhé. Pokud jste náchylní k infekcím horních cest dýchacích a celé oblasti průdušek, buďte zvlášť opatrní. Týká se to i astmatiků. V březnu kontrolujte lépe své reakce, abyste v náhlém afektu někomu neublížili, ať už slovně, nebo i fyzicky. Pozor také na nejrůznější typy nečestných lidí, kteří by vás mohli vmanévrovat do nepříjemné situace nebo vás o něco připravit. Tento čas je vhodný na učení a rozšiřování si vědomosti či kvalifikace. V dubnu a především v květnu se vyhýbejte nečekaným milostným příležitostem a epizodám, které by neměly dlouhé trvání, ale hrozí z nich následky.

Konec května, červen, ale i červenec přejí větší a úspěšnější aktivitě jak v pracovních, tak i v osobních záležitostech. Srpen je pro vás jedním z nejpříznivějších měsíců v roce, tak se rozhodnete, zda jej využijete na krásnou dovolenou, nebo na dokončení nějakých pracovních úkolů.

Září bude přát spíš činnosti intelektuální a duševní než milostným záležitostem. Nezanedbávejte ale vaše partnery či partnerky a buďte k ním ohleduplnější. Pro lásku, sex a milenecké vztahy je ideální říjen. V prosinci budete mít ficak, protože se vám může nahrnout řada pracovních povinnosti komplikovaná i starostmi v osobním či partnerském životě. Proto buďte tolerantní a snažte se za všech okolností držet nad věci.

O znamení

Blíženci je třetí astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Blíženců. V astrologii je Blíženci považováno za pozitivní (extrovertní) znamení. Je také považováno za větrné znamení. Blíženci je tradičně ovládán planetou Merkur.

Znamení: vzdušné, párové
Vládce znamení: Merkur
Povaha: sangvinická
Šťastná léta: 29-38, 52-54
Soulad se znamením: Váhy, Vodnář
Barva: kaštanová
Kov: rtuť
Podřízená část těla: plíce, ramena, paže, ruce
Kámen znamení: karneol, akvamarín, chalcedon, tygří oko, citrín, křišťál, jantar
Šťastná čísla: 8, 64, 260, 2080
Šťastný den: úterý
Šťastná květina: nemá
Duchovní ochránce: Kybele
Příjemná vůně: květinově dřevité svěží, aromatické

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: J'adore - Christian Dior, So Givenchy - Givenchy, Envy - Gucci, Chic - Carolina Herrera, Lancome - Hypnose, Code - Giorgio Armani, Crystal Noir - Versace,
Tip pro muže: Lanvin L. Homme - Lanvin, Escape - Calvin Klein, Fahrenheit - Dior

Charakteristika

Blíženci jsou znamením duševní všestrannosti a bystrého intelektu. Lidé narození v Blížencích jsou aktivní a jeví zájem o všechno, co se kolem nich děje. Jejich znalosti ale často bývají povrchní. Zvídavost je nutí rozebírat a řešit problémy, ale chybí jim vytrvalost a trpělivost. Všechno by chtěli poznat a zkusit. Od jejich zájmu je neodradí ani negativní výsledky. Bývají přesvědčeni o správnosti svých názorů. Velmi špatně snáší samotu, i když si jí často jen namlouvají. Blíženci bývají velmi tolerantní. Svobodu pohybu a jednání však požadují i pro sebe. Ve společnosti jsou milí, příjemní a výřeční. Příběhy a zážitky však rádi "přibarvují", což nepovažují za lhaní, ale za pouhou představivost. Mohou dělat více věcí najednou, ale zřídkakdy je dotáhnou do konce. Není na ně velké spolehnutí, jejich vášeň pro změnu se může změnit v nestálost.

Zdraví

Blíženci mohou být po psychické stránce labilní a přecitlivělí. S tím souvisí i potíže s dýchacím ústrojím. Dýchají rychle a mělce, což odpovídá jejich přirozenosti. K citlivým místům patří i nervová soustava. Při pracovním vytížení by měli dodržovat pravidelné přestávky a relaxace. Potřebují k regeneraci více spánku než ostatní.

Pracovní předpoklady

Blíženci potřebují zaměstnání, které jim nabídne změnu. Jsou tvořiví a přemýšliví a mají schopnost pružně reagovat a přizpůsobovat se okolnostem. V zaměstnání potřebují příležitost komunikace s lidmi. Neklid a hluk je ruší a odvádí jejich pozornost. Rutinu a stereotyp odmítají. Mohou být úspěšní obchodníci, zpravodajové, moderátoři, učitelé, herci, překladatelé nebo pracovníci v reklamě. Jejich všestrannost a snadnost vyjadřování je často předurčuje pro politickou dráhu.

Láska

Pro Blížence je láska hra i seberealizace, projevují v ní velkou fantazii, vynalézavost. Intelekt většinou vítězí nad citovou stránkou jejich povahy. Rádi flirtují a rádi vítězí. V partnerském vztahu bývají nestálí, protože si nechtějí nechat ujít příležitost zažít něco nového a zajímavého. Dívky a ženy ve znamení Blíženců jsou inteligentní, milé, veselé a společenské. Někdy raději pěstují a udržují svou krásu, než aby se věnovaly rodině. Muži Blíženci spojují osobní kouzlo s rozvojem intelektu. V mládí bývají přelétaví, ale v pozdějším věku si cení rodiny a dobré pověsti.

Vhodnými partnery pro Blížence jsou Rak, Lev, Váhy, Vodnář, Beran a Býk. Obtížnější spojení prožívají s Pannou, Střelcem a Rybami.