Býk (21.4.-21.5.)Horoskop na rok 2019

Celý rok bude pro vás ve znamení nesnadné práce, činorodé až překotně aktivity. Budete mít i pocit, že nejste za svoji námahu dostatečně ocenění, respektive že vynaložena námaha není úměrná výsledkům. Nepřepínejte se a dostatečně odpočívejte, protože jinak budete bojovat s chřipkovými či cévními onemocněními, bolestmi zad a s celkovou únavou. Na druhou stranu můžete ve své práci zásadně pokročit a překonat mnoho překážek.

Leden je vhodný pro začátek nových práci a dokončení rozpracovaných. Budete mít i úspěch v jednání s vašimi nadřízenými. Je to velice příznivý čas především pro obchodníky. Zato v únoru se nesnažte překonávat obtíže silou a velkým nasazením, ale dobrými nápady a netradičními přístupy. V tom můžete úspěšně pokračovat i v březnu. Březen je obzvlášť vhodný pro nové aktivity a důležitá jednání, často velice důvěrně konaná. Muži zde nemají příznivý čas pro nová seznámení a pro flirt. V tomto období, stejně jako v dubnu a květnu, dávejte pozor na prochladnutí a namožení bederní či krční oblasti páteře. Nechte si také udělat preventivní prohlídku vašeho chrupu.

Červen není vhodný pro nové sexuální aktivity. Pokud hodláte jet na dovolenou v srpnu, tak pouze s renomovanými a solidními cestovními kancelářemi, abyste se vyhnuli nepředvídaným obtížím. Je to příznivý čas pro aktivní relaxaci práci na chalupě či zahradě, ale nepřehánějte to také s fyzickou zátěží, protože hrozí zhmoždění, namožení nebo dokonce i prochladnutí, například v průvanu.

Září je příznivé pro nové kontakty osobní i profesionální a také pro stabilizaci partnerských vztahů, zvlášť na pozdější, ale zato příjemné, dovolené. Práci si plánujte tak, aby se vám nenahrnula do listopadu, kdy byste vše zvládali jen s velkým nasazením.

O znamení

Býk je druhé astrologické znamení zvěrokruhu s původem v souhvězdí Býka. V astrologii je Býk považován za negativní (introvertní) znamení. Je také považován za zemské znamení a je jedním ze čtyř pevných znamení. Býk je tradičně ovládán planetou Venuše.

Znamení: zemské, chladné
Vládce znamení: Venuše
Povaha: melancholická
Šťastná léta: 27, 28, 31-45
Soulad se znamením: Štír, Kozoroh
Barva: tmavě zelená
Kov: měď
Podřízená část těla: oblast krku
Kámen znamení: achát, smaragd, malachnit, chryzokol, růženín, korál, avanturin
Šťastná čísla: 7, 49, 175, 12255
Šťastný den: středa
Šťastná květina: pomněnka
Duchovní ochránce: Hermes
Příjemná vůně: květinově ovocné, dřevito citrusové

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: 212 - Carolina Herrera, J'adore - Christian Dior, Addict - Christian Dior
Tip pro muže: Opium - YSL, Essential - Lacoste

Charakteristika

Lidé narození v tomto znamení jsou obdařeni velkou vytrvalostí a rozhodností, silnou vůlí a energií. Bývají přející a umělecky nadaní. Býci se na svět dívají převážně z praktického hlediska. Vytrvale a neúnavně sledují cíle, které si stanovili. Mají vřelý vztah k přírodě a velké pochopení pro umění. Obklopují se pěknými věcmi a rádi si užívají slastí života. Někdy se ale mohou zdát uzavření a málo přístupní. Býci většinou nespěchají a jsou opatrní. Uznají-li ale užitečnost nějaké věci, dokážou se plnou energií zasadit o její uskutečnění. Setrvávají na svých stanoviscích a nejsou rádi, když jim do toho někdo mluví. Přestože býci dovedou vychutnávat život plnými doušky, jsou při tom dobrosrdeční a snaží se pomáhat slabším. Sami dovedou ocenit láskyplné zacházení. Největším nebezpečím pro ně samé může být jejich svéhlavost. Neradi naslouchají varování a mohou na to doplatit.

Zdraví

Býci mívají silnou konstituci, jsou odolní, ale někdy odmítají pečovat o své zdraví. Příčinou jejich zdravotních potíží může být přílišná konzumace jídla a pití a nedostatek pohybu. Jejich nos, hrdlo a uši bývají citlivé k infekcím. Bolesti krku a ztuhlost krku může souviset s partnerskými či pracovními problémy.

Pracovní předpoklady

Býci vynikají v zaměstnáních, kde je třeba klidných, praktických schopností a rozhodnosti. Nejprve si udělají dokonalý přehled o situaci a potom začnou usilovně a vytrvale pracovat. Rádi pracují samostatně svým tempem a potřebují k tomu příjemné prostředí. Snaží se dosáhnout dokonalosti. Potřebují dobré finanční ohodnocení, aby uspokojili své náročné potřeby. Mohou pracovat v přírodě, v zemědělství nebo ve stavebnictví. Všude uplatňují cit pro harmonii. Často se živí i uměním.

Láska

Pro Býky je láska přirozená jako dýchání. Ženy Býci mají snášenlivou, mírnou povahu. Jsou příjemné, praktické a velice hezké. Partnery si vybírají pečlivě a s rozvahou. Jsou dobré hospodyňky, ale vyžadují materiální uspokojení. Muži Býci bývají dobří manželé. Jsou věrní, spolehliví, domáčtí a jsou rádi pány ve svém domě. Jsou velmi vášniví, i když toho často moc nenamluví. Někdy se pod klidným zevnějškem skrývá bouřlivý temperament.

Dobří partneři pro Býka jsou Blíženci, Raci, Ryby, Panny, Berani, Kozorohové. Menší konflikty jsou možné se Lvy a Štíry. Nepříznivý je vztah s Vodnářem.