Kozoroh (22.12.-20.1.)


>

Horoskop na rok 2019

Celý rok je pro vás mimořádně příznivý. Ti, kteří jsou velice pracovití a milují dobrodružství a změnu, mohou nyní zhodnotit i výsledky své předchozí námahy. Pokud patříte k těm, kteří preferují spíš klidný a nenápadný život, strávíte rok podle svých představ: klidně, spokojeně a úspěšně. Také vás zdravotní stav by měl být stabilizovaný a odpovídat věku a rodovým dispozicím.

Leden je pro vás skvělý měsíc, plný nápadů, optimismu, nových možnosti a výhledu. Jde jen o to, zda to využijete, nebo odložíte. Nebojte se nyní jít i do rizika, protože úspěch je velice pravděpodobný. V únoru máte vynikající možnosti pro společenský úspěch, úspěch v lásce a jednání s vašimi partnery. V březnu a dubnu tato tendence nejen trvá, ale ještě se víc zesiluje. Vaše tvořivost bude odměněna i příslušnými zisky. Ideální čas i pro jednání s nadřízenými o vašich dalších pracovních perspektivách. Také květen je příznivý a důsledky vašich předchozích rozhodnutí již nesou své dobře ovoce.

Po náročné, ale i úspěšně, práci byste si měli dopřát víc zábavy a červen je přímo ideálním měsícem pro nečekaná romantická a milostná vzplanutí nebo pro účinnou relaxaci v nějakém lázeňském zařízení. Červenec a srpen jsou již zase v rámci normálního chodu vašich denních události, a proto od těchto měsíců nečekejte nic převratného. Září vás zastihne opět v plném lesku a máte i společenský úspěch. Také vás sex a vaše sexuální atraktivita se mohou zvýraznit. Je to počátek i vašich společenských úspěchu, pokud o ne ovšem vůbec stojíte. Říjen je opět spíš měsícem pracovním než relaxačním. Neztrácejte čas společenskými či milostnými záležitostmi a také neutrácejte za luxusní předměty, jejichž užitná hodnota by neodpovídala jejich ceně. Listopad a i prosinec jsou pak pro vás vyvrcholením tohoto příjemného roku.

O znamení

Kozoroh je desáté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Kozoroha. V astrologii je Kozoroh považován za negativní (introvertní) znamení. Je také považován za zemské znamení. Kozoroh je tradičně ovládán planetou Saturn.

Znamení: zemské, studené a suché
Vládce znamení: Saturn
Povaha: melancholická
Šťastná léta: 33-46
Soulad se znamením: Býk, Štír
Barva: černá
Kov: olovo
Podřízená část těla: kolena, kosti, kůže
Kámen znamení: jaspis, adulár, křišťál, obsidián, ametyst, turmalín, rubín, achát
Šťastná čísla: 3, 9, 15, 45
Šťastný den: sobota
Šťastná květina: kapradí
Duchovní ochránce: Afrodité
Příjemná vůně: orientálně kořeněná, aromaticko Fougére

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Omnia - Bvlgari, Coco Chanel - Chanel, Light Blue - D & G
Tip pro muže: La Male - Jean-Paul Gualtieri, Homme - JOOP!

Charakteristika

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou praktičtí, zdrženliví, vytrvalí a vážní, protože vědí, že blahobyt a pohodlí nepřicházejí bez námahy a vytrvalé práce. Mají silně vyvinutý smysl pro povinnost, který často přehlušuje všechny ostatní city. V povaze Kozorohů je vážnost, opatrnost a přemýšlivost. Přitom jsou ctižádostiví, pilní, trpěliví a zároveň nepodplatitelní. Mají silnou potřebu postupovat kupředu, nahoru, jak duševně, tak společensky. Jejich silné autoritě napomáhá dobrý organizační talent. Jsou konzervativní, ztělesňují stabilitu, jsou diplomatičtí, ale málo přizpůsobiví. Nejraději mají vše podrobně naplánováno, velmi neradi improvizují. Kozorozi bývají velmi uzavření a obtížně navazují kontakty s okolím. Zůstávají nedůvěřiví a udržují si odstup. Přesto jsou hodní důvěry a lze se na ně spolehnout.

Zdraví

Lidé narození ve znamení Kozoroha bývají v dětství častěji nemocní, ale s věkem získávají na odolnosti. Většinou si zachovávají svěžest a jasného ducha až do vysokého věku. Nemoci mohou mít příčinu v melancholii a pesimistické náladě. Mají sklon k revmatismu, nachlazení či kožním alergiím. Jako prevence poslouží pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu a masáže.

Pracovní předpoklady

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou velmi schopnými a spolehlivými pracovníky, ale vyžadují standardní podmínky, soukromí a klid. Dávají přednost tradičním profesím a vyzkoušeným metodám. Neradi mění zaměstnání. Příhodným oborem je pro ně účetnictví, bankovnictví, administrativa a vědecká povolání. Jsou úspěšní i jako učitelé, právníci, architekti, zedníci, farmáři. Mohou mít také literární schopnosti.

Láska

Kozorozi bývají ostýchaví, zdrženliví a stydliví. Nikdy nad sebou neztrácejí kontrolu. I když svého partnera hodně milují, nechávají si vždy kousek soukromí pro sebe. Ve vztahu se snaží dosáhnout dominantního postavení. Manželství uzavírají teprve tehdy, když si důkladně prověří kvality svého partnera. Nezřídka hraje důležitou roli i finanční situace jejich protějšku. Ženy jsou spolehlivé a snaží se být v domě absolutními pány. Své city vyjadřují jen s obtížemi. Muži potřebují pocit stability, ale jsou oddaní a starostliví.

Dobře se snášejí s Vodnářem, Rybami, Býkem, Pannou, Štírem, Střelcem. Problémy mají s Beranem, Rakem a Váhami.