Lev (23.7.-22.8.)Horoskop na rok 2019

Můžete prožít velice úspěšný rok, ale jen tehdy, pokud se vyhněte násilným řešením situaci, přepínání sil a pokud budete mít v rovnováze výdej energie a její regeneraci pasivním i aktivním odpočinkem. Hodně zatížena může být vaše páteř ve všech třech kritických místech krční, hrudní a bederní části. Také pozor na chřipková onemocnění a prochladnutí.

Braňte se prevenci očkováním, dostatečným přísunem vitaminu a dostatkem odpočinku. To platí nejen pro zimní, ale i pro jarní měsíce roku. Pokud budete v zimě na lyžích, neriskujte a snažte se předcházet úrazům. Také nepřeceňujte své síly a nevydávejte se z nich tzv. na doraz.

V červnu nedělejte nic až na poslední chvíli a při fyzické práci buďte opatrní na namožení a prochladnutí páteře. Také nedělejte důležitá rozhodnutí pod vlivem hněvu a snažte se být nad věci. Nejvíce energie budete mít v srpnu, ale také se vám zde může nahromadit nejvíce práce a zmatku. V tuto dobu vám také hrozí chyby při rozhodování kvůli přílišné tvrdohlavosti a neústupnosti. Tento měsíc je vhodný pro sporty, především pro pěší turistiku, která je důležitá pro vás cévní systém.

V září se nenechte odradit počátečními obtížemi a buďte ve všem vytrvali. Při nošení těžkých předmětů hrozí obtíže v oblasti hrudní páteře. Pro intenzivnější společenský a kulturní život je příznivý říjen, stejně jako pro nové milostné prožitky a zvýšenou sexuální aktivitu. V listopadu si naplánujte více volného času, předejdete tak zmatkům a silnému přetížení, které vám v tomto měsíci hrozí.

O znamení

Lev je páté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Lva. V astrologii je Lev považován za pozitivní (extrovertní) znamení. Je také považován za ohnivé znamení a je jedním ze čtyř pevných znamení. Lev je tradičně ovládán Sluncem.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Slunce
Povaha: cholerická
Šťastná léta: 19-26, 49-53
Soulad se znamením: Beran, Střelec
Barva: zlatá
Kov: zlato
Podřízená část těla: záda, srdce, krevní oběh
Kámen znamení: křišťál, diamant, jantar, rubín, granát, tygří oko, citrín, chrysolit, kerbunkul
Šťastná čísla: 6, 36, 111, 666
Šťastný den: neděle
Šťastná květina: kopretina
Duchovní ochránce: Zeus
Příjemná vůně: květinově orientální, dřevité, svěží

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Opium - Yves Saint Laurent, Pour Femme - D & G, Eclat D'Arpege - Lanvin
Tip pro muže: Romance Silver - Ralph Lauren, Hugo Energise - Hugo Boss Aprege - Lanvin

Charakteristika

Znamení Lva je symbolem vlády a odvahy. Lidé narození v tomto znamení jsou plni tvůrčí síly. Zdá se jim, že vše hravě zvládnou. Dovedou vymýšlet velké plány, problém však bývá v tom, že jsou mnohdy neuskutečnitelné. Lvi jsou velkorysí. Maličkostmi se zabývají neradi a často je schválně přehlížejí. Milují bohatství, chtějí v životě něco znamenat, chtějí reprezentovat a být uznávanými. Jejich předností bývá zdravý rozum a spolehlivá paměť. Někdy na to hřeší a podceňují učení, které je příliš netěší. Nesnášejí nespravedlnost a brání ty, kterým je ubližováno. Jsou idealisti a stavějí zájem celku nad zájmem jednotlivce. Lvi bývají sebevědomí a ctižádostiví. Chtějí být přirozeným středem každé společnosti. Vášnivě touží po pochvale, cti a uznání. Jejich vadou bývá neschopnost podřizovat se jiným.

Zdraví

Lvi mají poměrně dobré zdraví a silnou vitalitu. Jsou sice náchylnější k různým zraněním a náhlým chorobám, ale bývají imunní vůči dlouhodobým chronickým onemocněním. K nejcitlivějším místům patří zrak, páteř a srdce. Především ve vyšším věku jsou citliví na onemocnění srdce a problémy související s krevním oběhem.

Pracovní předpoklady

Tvořivá mysl činí ze Lvů velmi schopné a dynamické spolupracovníky. Mají skvělý organizační talent a schopnost získat si autoritu. Nejvíce jim vyhovují řídící funkce. Musí mít pocit, že stále postupují kupředu. Neztrácejí sebevědomí ani v kritických situacích. Dokáží si udržet přehled a chladnou hlavu. Lev je tvůrčí znamení, proto v práci dokážou projevit svoje nadání, schopnosti a tvořivost. Mohou být úspěšnými řediteli, vedoucími, velvyslanci nebo vůdci politických stran. Láká je zábavní průmysl, vhodná jsou i svobodná umělecká povolání.

Láska

Pro Lva je láska něčím, co musí být rozehráno naplno. Musí být nápadná a dramatická. Lvi jsou romantičtí a touží po zbožňování. Kvůli lásce jsou ochotni mnoho obětovat a překračovat obvyklé hranice. Těžko jim lze odolat. Ženy jsou sexuálně zaměřené a přitažlivé. Manželka ve znamení Lva je dobrá hospodyně, pečuje o svůj zevnějšek, ale vyžaduje také hodně pozornosti. Muži jsou vášniví milovníci, pozorní a štědří. Bývají velmi žárliví. Milují společnost a neradi zůstávají doma za pecí.

Vhodnými partnery mohou být Lvi, Váhy, Raci, Střelci, Berani, Blíženci. Chladně na ně působí Vodnář a Býk.