Panna (23.8.-22.9)Horoskop na rok 2019

Vcelku příznivý rok, vhodný k zúročení předchozí práce a k započetí nových projektu. Je čas pustit se i do nějaké nové činnosti a může se ve vás projevit i poněkud dobrodružnější duch. Ať už budete dělat cokoliv, nepřebíhejte od jedné činnosti ke druhé a snažte se vždy dotahovat vše do konce. Hrozí vám zmatky a přílišná překotnost.

Celý leden je ve znamení nových sil a značného elánu. Máte všechny předpoklady pro pracovní i osobní úspěchy. Je to ideální měsíc i pro ty, kteří rádi tráví tuto dobu na horách. Bude vám nejspíš přát i počasí. V únoru a březnu můžete být pod velkým tlakem celé rady události a nebudete nic stíhat. Nejdůležitější bude zachovávat klid a rozvahu. Pozor také na ukvapené reakce a neověřené informace. Nepouštějte se do ničeho nového a nepřijímejte žádné “obzvláště výhodné” nabídky.

Na lepší časy se začne blýskat až v květnu. Nebude nouze o úspěchy, novou práci, výhodné investice a nelze vyloučit ani nové pracovní kontakty či osobní známosti. Nebojte se jít v tuto dobu do nových a neověřených situaci a nebojte se i trochu riskovat. To samé platí i o červenci, který je proto vhodný na nějakou příjemnou dovolenou bez dramatických obtíží. Koncem jara a počátkem léta se budete cítit dobře i zdravotně.

V srpnu se nepouštějte do pracovních ani osobních sporu a také pozor na dietní chyby, střevní infekce či žlučníkové záchvaty u těch, kteří mají citlivější žlučník. V září budete mít sklon k milostným či sexuálním výstřelkům a budete se chtít víc bavit. V listopadu se vám bude dařit všechno, na co sáhnete. Budete mít skvělou náladu, budete rozverní a nad věci. Snažte se ale tento příznivý měsíc využít i k dokončení všeho, co zatím vašemu úsilí odolávalo.

O znamení

Panna je šesté znamení zvěrokruhu, spojené se souhvězdím Panny. Podle tropického zvěrokruhu Slunce do tohoto souhvězdí vstupuje koncem srpna, typicky 23. srpna, a opouští je koncem září s podzimní rovnodenností, obvykle 22. září. Znamení Panny je v tradiční astrologii spojováno s planetou Merkur.

Znamení: zemské
Vládce znamení: Merkur
Povaha: melancholická
Šťastná léta: 21-27, 60-64
Soulad se znamením: Býk, Kozoroh
Barva: pestrá
Kov: rtuť
Podřízená část těla: střeva, slezina,slinivka břišní
Kámen znamení: jantar, tygří oko, citrín, karneol, jaspis, safír, lazurit, beryl, sardonyc
Šťastná čísla: 8, 64, 260, 2080
Šťastný den: úterý
Šťastná květina: nemá
Duchovní ochránce: Artemis
Příjemná vůně: růže, fialka, svěží

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Rose Essentielle - Bvlgari, Diorissimo - Christian Dior, Truth - Calvin Klein Acqua Di Gio - Giorgio Armani
Tip pro muže: Agua di Roma - Laura Biagotti, Boss in Motion - Hugo Boss Truth - Calvin Klein Acqua di Gio - Giorgio Armani

Charakteristika

Lidé narození ve znamení Panny jsou praktičtí, rozvážní a v životě se snaží řídit zkušenostmi, a to nejen vlastními. Panny bývají racionální a kritické. Milují pořádek a přesnost a patří k největším nepřátelům zmatku, chaosu a ledabylosti. Jsou mnohostranně nadané. Snaží se postupovat maximálně prakticky. Dovedou rychle rozeznat, co je dobré a špatné, potřebné a nepotřebné. Rychle také postřehnou každou chybu. V jejich myšlení převládá analytický přístup. Zabývají se různými maličkostmi a podrobnostmi, takže se snadno stane, že ztratí celkový přehled o určitém dění a unikají jim souvislosti a celkový smysl. Lidé narození ve znamení Panny projevují zájem o podrobnosti a tajemství ze života druhých. Není to ani ze soucitu ani ze snahy tyto informace zneužít, ale z neukojitelné zvědavosti. Panny mohou působit skromným dojmem. Ve skutečnosti však mají samy o sobě to nejvyšší mínění. K největším chybám těchto lidí patří sobeckost, cynismus a také nerozhodnost.

Zdraví

Panny mívají dobré zdraví, především proto, že samy o sebe úzkostlivě pečují a věnují značnou pozornost zdravému životnímu stylu. Jejich představivost však často vyvolává zbytečný strach z nehod a nemocí. Někdy předstírají nemoc nebo skutečně onemocní v případě, že se chtějí vyhnout nějakým nepříjemnostem. K nejcitlivějším místům patří nervová soustava a střeva. Léčebným prostředkem bývá pobyt v přírodě

Pracovní předpoklady

Lidé ve znamení Panny jsou velmi efektivní, pečliví a svědomití pracovníci, kteří zvládnou i nejnáročnější úkoly. Jsou dobří v logice, důslednosti a disciplíně. Potřebují najít práci, která by jim dávala pocit důležitosti a užitečnosti. Pro jejich motivaci a výkonnost je důležitý pocit, že práce je užitečná a významná, i když jsou pouze malou součástí pracovního kolektivu. Skvěle se uplatní v oboru finančnictví, jsou dobrými účetními, analytiky, statistiky, ale také právníky, učiteli nebo konstruktéry. Svou přesnost mohou uplatnit jako optici či hodináři.

Láska

Panny mívají dvojí tvář a skrývají v sobě mnoho protikladů. Na jedné straně jsou chladné, na druhé straně však velmi citlivé a vnímavé. Při výběru partnera jsou velmi opatrné a náročné. Proto někdy zůstávají osamělé. Ve skrytu duše touží po upřímném, čistém a ryzím vztahu, ale bojí se hlubokých citů a neumějí je vyjádřit. Ženy bývají spolehlivé a vtipné manželky. Muži se dobře starají o své zdraví i o pořádek v domácnosti.

Panny hledají partnera, kterého by si mohly vážit. Jsou šťastné s Váhami, Kozorohem, Štírem, Býkem, Rakem a Lvem. Hůře se snesou se Střelcem, Rybami a Blíženci.