Rak (22.6.-22.7.)Horoskop na rok 2019

Budete procházet úspěšným rokem, alespoň pokud půjde o energii, odhodlání a řadu nových příležitosti. Zda je využijete, nebo vám jen protečou mezi prsty, ale závisí jen na vaší aktivitě a pracovitosti.

V lednu se nepouštějte do nových projektu a ještě vyčkávejte, sondujte a vyhodnocujte situaci a získávejte nové informace a zkušenosti. Konec zimy a příchod jara pro vás bude ve znamení nástupu nové energie a chutí do různých činnosti. Budete vše vnímat velice citlivé a máte velké šance ve všem uspět a prožívat i zadostiučinění. Toto období je zvlášť příznivé pro start všeho nového, v případě potřeby i pro základní životní změny. Nebojte se jich, ale naopak je vítejte jako příležitost změnit svůj život k lepšímu.

Následující období několika měsíců je vhodné pro rozjezd nového a pro průběžně plnění starších úkolů. Pro dovolenou je optimální červenec, zvlášť jeho první část, a srpen. Tento čas přeje i rychlým, překvapivým a úspěšným rozhodnutím. V srpnu se mohou objevit nové možnosti a příležitosti ve všech směrech. Pro lásku, sex a nové příležitosti v milostném životě je příznivé září. Ti, kteří jsou náchylní k zánětům ledvin a močových cest, by si měli dávat pozor.

S nástupem podzimu pozor na přejídání a následně přibývání na váze. Listopad pro vás bude opět jedním z vrcholných měsíců v roce. Ideální pro zásadní rozhodování a změny v životě, ale i pro nákup vánočních dárků a pro vyznávání lásky. Nebojte se proto rychlých a překvapivých řešení a změn. Významných příležitosti nemá v životě nikdo tolik, aby bylo rozumné je nevyužít.

O znamení

Rak je čtvrté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Raka. V astrologii je Rak považován za negativní (introvertní) znamení. Je také považován za vodní znamení. Rak je tradičně ovládán Měsícem.

Znamení: vodní
Vládce znamení: Měsíc
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 22-26, 31-42
Soulad se znamením: Štír, Ryby
Barva: stříbrná
Kov: stříbro
Podřízená část těla: prsa, žaludek, játra, žlučník
Kámen znamení: jaspis, avanturín, korál, jadeit, karneol, diamant, chalcedon, adulár, opál, smaragd, perly
Šťastná čísla: 9, 81, 369, 3321
Šťastný den: pondělí
Šťastná květina: mák
Duchovní ochránce: Dionysos
Příjemná vůně:květiny, citrus

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Cool water - Davidoff, Green Tea - Elizabeth Arden, Splendor - Elizabeth Arden
Tip pro muže: Dune - Christian Dior, Pour Homme - Bvlgari

Charakteristika

Krunýř Raka je pancířem, který ukrývá jemnost, nesmělost a psychickou i fyzickou citlivost lidí, kteří se v tomto znamení narodili. Tito lidé jsou převážně citově založeni a mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný, sentimentální, obdařený bohatou fantazií. Nejlépe se cítí a rozvíjejí v úzkém rodinném kruhu, domově a rodném kraji. Projevuje se u nich proměnlivost a neklid. Často mění své nálady i názory. Raci jsou ochotni se obětovat pro své bližní. Snaží se pomáhat jak nejlépe dovedou. Někdy mají sklon k pohodlnosti, která se může vyvinout až v úplnou lenost. Jsou chápaví a mají velmi dobrou paměť. Někdy bývají sobečtí k cizím lidem. Jejich vadou je neklid a netrpělivost. Mnohdy nedokáží počkat, až záležitost dozraje a zničí tak slibně započaté dílo.

Zdraví

Zdravotní stav Raků je podmíněn důkladným odpočinkem a spánkem. Je-li ohrožen jejich pocit bezpečí, mohou upadnout do deprese. Chmurnou náladou si mohou přivodit vážné zdravotní problémy. Nejčastěji se jedná o zažívací potíže. Žaludeční vředy velmi často souvisí s problémy v citovém životě. Pokud si dokážou udržet klid a optimismus, mohou se ve zdraví dožít vysokého věku.

Pracovní předpoklady

Raci vyžadují od zaměstnání pocit bezpečí a jistoty, proto dávají přednost pracovním poměrům se stálou pracovní dobou. Mají velký smysl pro odpovědnost, jsou důvěryhodní, spolehliví a usilovní v práci. Změnám se přizpůsobují, ale chvíli trvá, než si na ně zvyknou. Jsou ambiciózní a houževnatí. Povolání bývá často spojené s dětmi a rodinou. Jsou to učitelé, dětští lékaři, zdravotní sestry, pečovatelé. Uspějí i v uměleckých oborech díky své představivosti a fantazii. Bývají i dobrými kuchaři.

Láska

Raci jsou smyslné a láskyplné znamení. Jsou emocionální, nespokojí se s povrchními vztahy a sex považují za důkaz lásky. Jsou nejspokojenější, když mají stálého a spolehlivého partnera. Do jisté míry na něm bývají závislí. Raci mívají přirozený sklon k věrnosti. Velmi těžce prožívají případný rozvod. Ženy - Raci jsou ideální, věrné manželky, dobré hospodyně a matky. Své děti často milují více než manžela. Muži - Raci mají rádi dobrá jídla a sami umějí také vařit. Obvykle se žení později, protože neradi opouští otcovský dům a bývají fixovaní na svou matku.

Raci se dobře snášejí se Lvem, Pannou, Štírem, Rybami a Býkem. Konflikty mohou mít s Váhami, Kozorohem a Beranem.