Ryby (21.2.-20.3.)Horoskop na rok 2019

Tento rok je pokračováním roku předchozího v tom smyslu, že jste vstoupili do mnohaletého období, ve kterém budete mít víc překvapivých příležitosti a záleží jen na vás, zda je uchopíte, či nikoliv. Budete mít zlepšené vyhlídky na úspěch, i finanční, takže lze jen doporučit odvahu ke změnám.

Již v lednu máte příznivé období, které můžete využít jak pro hezkou zimní dovolenou, tak i pro započetí nových záměru. Práce vám půjde od ruky a budete spokojeni. Zato v únoru se mohou objevit různé zmatečné a nepřehledné situace, které byste neměli řešit ukvapené, ale s rozmyslem. Vyhněte se také různým osobním konfliktům, které by byly pro obě strany dost zraňující. Budete-li se ale cítit napadení, nezbývá, než se razantně bránit. Totéž ve zvýšené míře platí i v měsíci březnu.

Duben bude ve znamení nástupu sexuálních žádosti a mnoha příležitosti k milostným hrám, flirtování a k romantickým situacím. Letní měsíce by měly proběhnout bez větších komplikací a zvlášť druhá polovina srpna vám může přinést zcela nečekaně příznivé situace včetně hmotného či finančního prospěchu.

Září je vhodné spíš pro intenzívní práci než pro společenskou zábavu a milostné hrátky. Nejlepším měsícem roku by se mohl stát prosinec, který je příznivý pro důležitá životní rozhodnutí, pro strávení hezké dovolené buď v teplých krajích nebo i na lyžích. Také v osobních či partnerských vztazích může dojít k pozitivnímu zlomu a můžete vyřešit i dlouhodobě nedořešené partnerské komplikace nebo různá nedorozumění. To platí především pro ty, kteří jsou narození v březnu.

O znamení

Ryby jsou dvanácté, poslední znamení zvěrokruhu, spojené se souhvězdím Ryby. Slunce do tohoto znamení vstupuje kolem 20. února a opouští je v okamžiku jarní rovnodennosti, který nastává kolem 20. března. Ryby jsou vodní znamení a jedno ze čtyř nejproměnlivějších znamení . (Proměnlivé znaky mají touhu po pohybu a jsou velmi neklidné. Ryby jsou nejvíce vodnaté znamení. Neustále se snaží přizpůsobit.

Znamení: vodní, vlhké, studené
Vládce znamení: Jupiter a Neptun
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 22-47
Soulad se znamením: Rak, Štír
Barva: barva moře
Kov: cín
Podřízená část těla: chodidla, mízní systém
Kámen znamení: ametyst, fluorit, korál, safír, jadeit, tyrkys, adulár, perly, akvamarín, lazurit, sodalit, křišťál
Šťastná čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Herakles
Příjemná vůně: květinové, ovocné, orientální

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Red Door - Elizabeth Arden, Eden - Cacharel, Noa Fleur - Cacharel
Tip pro muže: Dark Blue - Hugo Boss, Kourus Body - Yves Saint Laurent

Charakteristika

Lidé narození ve znamení Ryb se svými myšlenkami pohybují v hloubkách a neexistují pro ně hranice. Jejich úkolem je plavat proti proudu. Když se nechají pouze unášet, mohou špatně skončit. Ryby mají silné vnitřní vnímání, citlivost a inspiraci. Jsou obdařeny jakýmsi šestým smyslem, i když si to samy neuvědomují. Jejich představivost a fantazie jim umožňuje procítění každého okamžiku. Dokáží obvykle pochopit všechny lidi kolem, jenom samy sebe ne. Mohou se hledat celý život. Nesnadno nacházejí rovnováhu mezi svými sny, vnitřními tužbami a realitou. Tito lidé zpravidla více naslouchají než mluví. Jsou přizpůsobiví, mají skromnou a nesobeckou povahu. Často o svých schopnostech pochybují a stojí stranou. V tomto ohledu jsou opatrní, jejich důvěřivost k ostatním lidem však může být bezmezná. Proto se stávají obětí podvodů a intrik.

Zdraví

Ryby jsou jemné, křehké a podléhají mnohým nemocem. Nejčastěji mají problémy s chodidly, kyčlemi, trápit je mohou bolesti v kříži, otoky a revmatismus. Mohou trpět nachlazením, chřipkami a zápaly plic. Poškozený imunitní systém souvisí s možnými alergiemi. Měly by se vyhýbat nestřídmostem a extrémům. Stres a deprese jsou pro jejich zdravotní stav velkou zátěží.

Pracovní předpoklady

Lidé narození ve znamení Ryb jsou pečliví, mají bohatou představivost, výborně se přizpůsobují, jsou přesní, šikovní a chytří. Bohužel postrádají důvěru ve své schopnosti, pevnou vůli a proto se obtížně prosazují. Měli by se vyhnout zaměstnáním, která vyžadují dravou soutěživost a agresivnější chování. Více jim bude vyhovovat kolektivní práce. Vhodné jsou pro ně profese založené na obětavosti a službě druhým. Například lékař, veterinář, ošetřovatel, vychovatel. Často si volí zaměstnání v oblasti účetnictví, matematiky, výpočetní techniky. Prosperují ve všech oblastech umění.

Láska

Ryby jsou zrozeny pro lásku. Jsou romantické, něžné a vášnivé. Dají se snadno svést, navazují známosti velmi snadno. Na druhých vnímají jenom lepší stránky, zápory raději neberou na vědomí. Proto v lásce dost často přinášejí oběti nebo trpí. Tito lidé bývají dosti závislí na lidech, které milují. Jen těžko se smiřují se zklamáním a křivdou. Ženy se vdávají brzy, jsou věrné a oddané. Muži bývají dosti nerozhodní, protože se bojí odmítnutí. Jako manželé jsou štědří.

Vhodnými partnery mohou být Berani, Býci, Raci, Štíři, Kozorozi, Vodnáři. Hůře se snesou s Pannami, Blíženci a Střelci.