Štír (24.10.-22.11.)Horoskop na rok 2019

Tento rok pro vás bude jako jarní počasí. Střídavě jasno a oblačno. Budete mít možnost posunout své poznání o hodně kupředu. Nebezpečím pro vás ale bude možné přetažení a z toho vyplývající oslabení organismu. Měli byste dělat preventivní opatření proti chřipkovým a cévním onemocněním. Pokud kouříte, přestat. Pokud máte málo pohybu, víc se hýbat. Procházky, plavání, dostatek spánku a relaxace je tím nejlepším řešením.

V lednu se vám bude dařit a můžete si užít i hezkou zimní dovolenou. Pozor ale na přílišné vyčerpání, nepozornost a riskování. Neutrácejte příliš.

Únor je skvělý především pro všechny, kteří jsou aktivní a kreativní. Budete mít nečekaně příležitosti a skvěle nápady. Nebojte se je využít a uspějete. To platí především pro spisovatele, publicisty, moderátory, herce, učitele a vědecké pracovníky. To samé platí i o březnu, kdy se k tomu přidá i finanční úspěch a nezbytná dávka štěstí. V dubnu se ještě posílí vás sexuální apetit a přijdou i nečekaná a příjemná nová setkání.

V průběhu května se může ukázat, že jste si toho na svá bedra vzali příliš mnoho, a tak nezbude, než v úsilí pokračovat, nebo v zájmu vašeho zdraví trochu v tempu polevit. V červnu si dávejte pozor na zbytečně osobní konflikty a obtíže s hrudní páteří. Červenec se hodí k dokončovacím pracím, ale i k velice pohodové dovolené, nejlépe v poněkud exotičtějších podmínkách. Pokud chcete mít dovolenou v srpnu, bude to lepší někde doma, či na chalupě a velice by vám prospěla intenzívní pěší turistika. Závěrečné měsíce roku mohou být velice úspěšně, ale je nutná prevence proti chřipce.

O znamení

Štír je osmé astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Štíra. V astrologii je Štír považován za negativní (introvertní) znamení. Je také považován za vodní znamení a je jedním ze čtyř pevných znamení. Štír je tradičně ovládán planetou Mars, ale doby svého objevení je jako hlavní vládce tohoto znamení považováno Pluta. Šipka na spodu znaku představuje jedovatý ocas Štíra.

Znamení: vodní
Vládce znamení: Mars a Pluto
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 17-19, 23-35
Soulad se znamením: Rak, Ryby
Barva: rumělková
Kov: železo
Podřízená část těla: pohlavní orgány
Kámen znamení: obsidián, hematit, malachit, ametyst, jaspis, achát, rubín, karneol, opál
Šťastná čísla: 5, 25, 65, 325
Šťastný den: čtvrtek
Šťastná květina: vřes
Duchovní ochránce: Ares
Příjemná vůně: květinová

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Magie Noire - Lancome, Contradiction - Calvin Klein, Allure - Chanel, Pure Poison - Christian Dior
Tip pro muže: La Male - Jean-Paul Gualtieri, Homme - JOOP!

Charakteristika

Lidé narození ve znamení Štíra bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří, vše pozorně sledují a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou. Jen velmi těžko se dá odhadnout, jak budou reagovat. Lidé Štíři mají silnou vůli a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost a jsou schopni obstát i ve složitých životních situacích. Jsou velmi předvídaví a mají bystrého ducha, což jim umožňuje lehce odhalit u druhých nejzranitelnější místo. Štíři berou celý svůj život jako boj se svým vnitřním "já" a se světem, který je obklopuje, proto většinou zůstávají nepochopeni. Jsou zralejší a důkladnější než ostatní lidé a vždy se snaží dostat pod povrch věcí a života. Pro hloubku a nesdělitelnost jejich citů je obtížné se jim přiblížit. Negativními projevy může být jejich mstivost, žárlivost a přecitlivělost. Jejich potřeba vše měnit může přerůst v destruktivní chování.

Zdraví

Lidé ve znamení Štíra jsou velmi odolní. Málokdy stůňou a pokud onemocní, dokáží se vlastní silou rychle uzdravit. K nejcitlivějším místům patří pohlavní orgány. Problémy mohou souviset i s vylučováním, jako zácpa, průjmy. Časté mohou být i úrazy, sportovní zranění nebo křečové žíly. Jako prevence se doporučují vnitřní očistné kúry alespoň dvakrát za rok.

Pracovní předpoklady

Štíři mají rádi složitou práci, která vyžaduje mnoho sil a fantazie, odvahy a vůle. V překonávání překážek a v řešení úkolů jsou velmi trpěliví. Nejlépe se jim bude pracovat samostatně. V případě potřeby se dovedou podřídit, ale přesto těžce snášejí jakoukoli kontrolu. Štíři dokáží dosáhnout úspěchu téměř v každém povolání. Může to být v oborech, které souvisí se zdravím a sexem, například chirurg, ošetřovatel, gynekolog, sexuolog. Mohou být výborní výzkumníci, badatelé, psychologové, detektivové. Seberealizaci naleznou také v obchodě a finančnictví.

Láska

Lidé narození ve znamení Štíra jsou dynamičtí, přitahují k sobě ostatní jako magnet. Sex je pro ně velmi důležitý, přistupují k němu s neobyčejnou lehkostí. Štíři jsou velmi citliví a ke svému partnerskému štěstí potřebují opravdu silné citové prožitky. Od lásky k nenávisti je však jenom krok. Proto nemusí být nouze o krize a náhlé výbuchy v partnerském životě. Pokud jsou správně motivováni, dokáží pro svého partnera udělat téměř vše. Ženy Štíři v sobě mají velkou vášeň a cit, jsou ochotny přinášet oběti. Muži obvykle mají rádi rodinu, ale mohou se v ní projevovat jako příliš silné autority.

Štíři se dobře snášejí se Střelcem, Kozorohem, Rybami, Rakem, Pannou a Váhami. Konfliktní vztah mohou mít s Býkem.