Střelec (23.11.-21.12.)Horoskop na rok 2019

Budete-li chtít maximálně zúročit možnosti tohoto roku, je nezbytné trochu omezit přílišnou rozptýlenost vašich zájmu a více se soustředit na hlavní témata. Při veškerém rozhodování si nepočínat ukvapené, ale vsadit na rozvahu a smysl pro povinnost a disciplínu.

V lednu se hned nevrhejte do všeho, co vás nápadně. Raději si udělejte celoroční rámcový plán vaší činnosti. V průběhu února buďte opatrní při jednání s vašimi nadřízenými i podřízenými. Budete mít tendenci k rychlým a trochu unáhleným soudům, které by vás pak mohly mrzet. Nezapomeňte, že vyřčená slova žijí svým vlastním životem a nelze je snadno a bez důsledku vzít zpět. Totéž platí dokonce ve dvojnásobné míře o březnu, kdy vám hrozí chyby z roztržitosti, pracovního přetížení a nervového vypětí.

Květen je skvělý měsíc pro milostné záležitosti, novou inspiraci a pro bohatý kulturní život. Příliv nové energie v červnu využijete nejlépe intenzívní práci a vytrvalým nasazením, což platí i o červenci. Srpen je pro vás jedním z nejlepších vrcholu tohoto roku. Ideální pro skvělou dovolenou po všech stránkách, ale skvělý i pro nové pracovní příležitosti, nové nápady, kontakty v osobním i profesionálním životě a pro společenský úspěch. Potřebujete-li si naplánovat důležitá setkání či rozhodnutí, je srpen tím nejlepším měsícem.

Pokud se budete chtít více bavit a užívat si i milostných či sexuálních radovánek, není to v září rozhodně nejlepší. Raději se věnujte práci, svým povinnostem a zákonným partnerům (partnerkám). Počkejte s radovánkami až na říjen, který je v tomto směru příjemným měsícem. Pokud jste si v průběhu roku počínali moudré, bude prosinec jeho krásným završením. Naopak chyby, kterých jste se mohli v tomto roce dopustit, by se mohly nyní projevit svými důsledky.

O znamení

Střelec je deváté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Střelce. V astrologii je Střelec považován za pozitivní (extrovertní) znamení. Je také považován za ohnivé znamení. Střelec je tradičně ovládán planetou Jupiter.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Jupiter
Povaha: cholerická
Šťastná léta: 20-23, 37-40
Soulad se znamením: Beran, Lev
Barva: azurová
Kov: cín
Podřízená část těla: boky, stehna
Kámen znamení: sodalit, chryzokol, tygří oko, safír, obsidián, avanturín, topaz, opál, ametyst, lazurit
Šťastná čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Priapos
Příjemná vůně: mcitrus, květiny, orientální

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Chance - Chanel, Magnetism - Escada, Miracle - Lancome, Eau Torride - Givenchy
Tip pro muže: Tempore - Laura Biagotti, Tommy - Tommy Hilfiger

Charakteristika

Střelci jsou vždy velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu bývají dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Bývají velmi zvídaví, neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Bývají dobrými sportovci. Také práce je pro Střelce spíše sportem a činí jim potěšení. Příčinou jejich případných neúspěchů bývá velká impulzívnost. Rozhodují se rychle, míří přesně, ale někdy také přestřelí. Nebojí se nebezpečí. Někdy v něm nalézají i sebe sama. Milují pobyt na čerstvém vzduchu, mají rádi přírodu a cestování. Jsou obvykle přející a mají smysl pro spravedlnost. Někdy by jim prospělo chovat se více diplomaticky a naslouchat druhým.

Zdraví

Střelci se zpravidla těší dobrému zdraví. Může se stát, že vlivem přepracování přecení svoje síly. Nemoci se podřizují velmi neradi, obvykle se rychle uzdraví. Jako prevence pomáhá častý pobyt v přírodě a pohyb. K nejcitlivějším místům patří dolní končetiny, hlavně kyčle. U starších Střelců se může objevit zkostnatění kyčelních kloubů, ischias a bolesti zad. Proto je důležité zůstávat aktivní i v pozdějším věku.

Pracovní předpoklady

Střelci těžko snášejí jakákoli omezení, i v práci potřebují dostatek pohybu. Musí mít svobodu rozhodování. Potřebují kolem sebe hodně lidí, různorodost a vzrušení. Přílišná kontrola ze strany nadřízených je může přivést k apatii, která se bude navenek projevovat neposlušností a vzpurností. Měli by si vybrat povolání v oblasti podnikání nebo finančnictví. Výborné uplatnění poskytují povolání jako tlumočník, velvyslanec, cestovatel, letec, průvodce. Zaměstnání může souviset také se sportem nebo láskou ke zvířatům. Mohou být i filosofové, kněží a učitelé.

Láska

Tito svobodomyslně založení lidé si docela dobře vystačí sami. Vyhovuje jim, že jako svobodní mohou vztah bez velkých potíží ukončit. Bývají lhostejní k rodinným poutům. Přesto jsou Střelci romantičtí, otevření, vstřícní a všechen svůj talent využijí k tomu, aby nalezli tu pravou lásku. Manželky Střelci bývají vynikající kamarádky a dobré, pohostinné hospodyně. Neměly by si vybírat žárlivé muže. Muži bývají velmi pracovití. Často zůstávají v zaměstnání do pozdních hodin. Potřebují ženu, která bude respektovat jejich svobodu.

Střelci se snesou se Lvem, Kozorohem, Vodnářem, Beranem, Váhami, Štírem. Nemají rádi Ryby, Panny a Blížence.