Váhy (23.9.-23.10.)Horoskop na rok 2019

Tento rok by neměl být rokem velkých změn, v pozitivním i negativním smyslu. Budete pokračovat v nastoupených trendech a vaše situace bude vcelku stabilizovaná a bez velkých výkyvů. Nejvíc se vám bude dařit v těch záležitostech, které mají dlouhodobý charakter a jejichž zhodnocení může přijít až v dalších letech.

V lednu budete mít hodně práce a mohou tím být narušeny i vaše partnerské vztahy, nejen osobní, ale i pracovní. V únoru máte příznivý čas pro tvořivou práci, ale nenechte se od ní odvádět společenskými záležitostmi nebo přílišným upřednostňováním osobních a sexuálně motivovaných situaci. Pro intimní záležitosti, sex, milostné vztahy i pro nová seznámení je příznivý čas v březnu. V květnu buďte v sexu střídmější, i když se volání jara u vás může projevovat velice silné. Pokud jste náchylní na žaludeční obtíže, dejte si pozor na zbytečný stres a rozčilování se. V červnu budete rychlí v úsudku i v práci a budete mít potřebnou vytrvalost k úspěšnému dokončování práci. Tomu věnujte dostatečnou pozornost, abyste si případnými dodělávkami či předělávkami nepokazili možnou červencovou dovolenou, neboť vás v červenci čeká ještě dost práce.

Ideální čas můžete prožít i na dovolené v srpnu, kde máte hodně zábavy. Budete-li pracovat, čeká vás i hodně osobních úspěchu a můžete očekávat i nové známosti. Je to vhodný čas i pro organizační změny a realizaci všeho, co urychlí a zprůhlední vaší pracovní činnost a její výsledky. Pokud chcete mít bezproblémovou dovolenou, je na ní nejvyšší čas. V říjnu se můžete obohatit o nečekaně zážitky. Vaše zdraví by mělo být pevně a mohli byste prožít romantické a zajímavé příhody, zvlášť se staršími partnery (partnerkami).

O znamení

Váhy je sedmé astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Vah. V astrologii je Váhy považováno za pozitivní (extrovertní) znamení. Je také považováno za větrné znamení. Váhy je tradičně ovládán planetou Venuše (stejně jako Býk). Je to jediné znamení zvěrokruhu, které je vyjadřováno neživým objektem.

Znamení: vzdušné
Vládce znamení: Venuše
Povaha: sangvinická
Šťastná léta: 30-37
Soulad se znamením: Blíženci, Vodnář
Barva: vodově zelená
Kov: měď
Podřízená část těla: ledviny, močový měchýř
Kámen znamení: chryzokol, jadeit, růženín, korál, karneol, smaragd, turmalín, topas, smaragd
Šťastná čísla: 7, 49, 175, 1225
Šťastný den: středa
Šťastná květina: pomněnka
Duchovní ochránce: Athene
Příjemná vůně: květiny, ovoce, citrus

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Deep Red - Hugo Boss, Amor Amor - Cacharel, Lou Lou - Cacharel, Fragile - Jean-Paul Gaultier, Laura - Laura Biagotti
Tip pro muže: Armani - Giorgio Armani, Chrome - Azzaro Amor Amor - Cacharel Allure Homme Sport - Chanel Eternity - Calvin Klein

Charakteristika

Ve znamení Vah se většinou rodí milí a sympatičtí lidé, kteří podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Tito lidé jsou převážně intelektuálně zaměření, s hlubokým citovým životem. Radují se z každého příjemně prožitého dne. Mají hluboký vztah k umění a dobré předpoklady pro vlastní uměleckou tvorbu. Milují šperky, vkusné oblečení, zábavu, hudbu a tanec. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a jsou ochotni pomoci svým bližním. Jsou nakloněni poctivým kompromisům. Nebojí se střetů, ale raději volí klid a mír. V případě, že pohár přeteče stanovenou mez, mohou se ze své rovnováhy prudce "vychýlit". Jejich vadou může být nadměrná citlivost a sklon k netrpělivosti. Celková bezstarostnost může vést k lehkomyslnému nakládání s penězi. Váhy milují svobodu a nezávislost, ale nedokážou žít osaměle. Společnost a harmonické partnerství pro ně znamená velmi mnoho.

Zdraví

Lidé Váhy by si měli dopřávat dostatek odpočinku. Citlivě reagují na tělesnou i psychickou nerovnováhu a špatně snášejí stres a disharmonii. Když onemocní, potřebují hodně odpočinku, klid a povzbuzující slova. Měli by si dát větší pozor na konzumaci alkoholu než jiní. K nejcitlivějším místům patří ledviny a bederní oblast. Potíže s ledvinami mohou souviset s problémy v partnerském životě

Pracovní předpoklady

Pracovní prostředí Vah musí být upravené, klidné a příjemné. Musí se cítit dobře i mezi spolupracovníky. Váhy by se měly vyhnout zaměstnáním, která jsou vystavena přílišnému napětí a stresu. Realisticky odhadují své možnosti, proto si nekladou přehnané cíle. Instinktivně vědí, že potřebují táhnout za jeden provaz, aby byly úspěšným týmem. Některé příležitosti jim mohou uniknout pro jejich obtížné a dlouhé rozhodování. Uplatní se jako výtvarníci, aranžéři, kadeřníci. Dosahují úspěchů v uměleckém světě. Smysl pro spravedlnost uplatní jako politici, právníci, notáři a diplomaté.

Láska

Váhy jsou kouzelné a půvabné. Snadno se zamilují na první pohled. Jejich láska však může mít krátké trvání. Bytostně touží po partnerské rovnosti. Jsou šťastné, když partneři oceňují jejich city. Ženy - Váhy v sobě mají hodně ženskosti. Jsou dobré matky, ale nemívají v oblibě některé domácí práce. Od svých partnerů vyžadují pozornost, lichotky a květiny. Muži bývají vynalézaví v lásce. Jsou taktní a elegantní. Bývají dobrými manželi, i když občas nedokáží říci "ne" jiné ženě, která se jim líbí.

Váhy se dobře snášejí se Střelcem, Vodnářem, Blíženci, Lvem a Pannou. Nemají rády Kozorohy a Berany.