Vodnář (21.1.-20.2.)Horoskop na rok 2019

Tento rok by mohl mimo jiné i prověřit, zda jste se ve svém dosavadním životě dostatečně věnovali své fyzické schránce a pečovali o svoji váhu a celkovou tělesnou pružnost. Pokud cítíte, že v této oblasti máte nějaké resty, je ještě čas to napravit a svoji tělesnou konstituci trochu zpevnit. Ideální by bylo, dát si závazek, že budete pravidelně navštěvovat nějaké fitcentrum. To platí tím víc, čím jste dříve narození. Pro všechny věkové kategorie lze ale doporučit víc chůze a procházek v přírodě. Nejde jen o fyzicky pohyb, ale i o léčení duše v hezkém přírodním prostředí. Pokud máte nějaké obtíže se srdcem, platí pro vás slova o pravidelných procházkách a dobře životosprávě trojnásobně. Potřebujete-li zhubnout, kombinujte vhodnou dietu s fyzickou zátěží.

Zimní měsíce tohoto roku by pro vás neměly být zvlášť výrazně, a tak lze očekávat, že jejich efekt bude víc než jindy záležet na vašich záměrech a vaší aktivitě. Pro vaše zdraví, celkovou kondici a úspěch bude důležité, jak se vypořádáte s jarní únavou a jak moc se soustředíte na dosažení svých cílů.

Červen příliš nepřeje novým vztahům, které mohou procházet menšími zkouškami. Rozhodně si neplánujte na srpen větší díl povinnosti a práci. Srpen bude příznivý pro dovolenou spojenou s práci na chalupě, domů či zahradě. Přeje spíš fyzické práci, ale je nutné se nepřetěžovat a práci vhodné doplňovat relaxaci. Ideální v tomto měsíci je intenzivnější jízda na kole. Pro dosažení vašich cílů, dokončování záměru, ale i pro započetí nových projektu je přímo ideálním měsícem říjen. To je i čas příznivý pro důležitá jednání a plánování vaší budoucnosti. V listopadu se věnujte víc protichřipkové prevenci a nepřehánějte to ani s fyzickou a psychickou zátěží. Druhým příznivým vrcholem v tomto roce je prosinec, kdy vám bude štěstěna nakloněna plnou měrou.

O znamení

Vodnář je jedenácté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Vodnáře. V astrologii je Vodnář považován za pozitivní (extrovertní) znamení. Je také považován za větrné znamení a je jedním ze čtyř pevných znamení. Vodnář je tradičně ovládán planetou Saturn, ale od doby objevení Uranu je jako vládce tohoto znamení považována tato planeta.

Znamení: vzdušné, studené
Vládce znamení: Saturn a Uran
Povaha: sanquinická
Šťastná léta: 21-26, 40-45
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Barva: šedá
Kov: olovo
Podřízená část těla: bérce, tepny, kotníky
Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit
Šťastná čísla: 3, 9, 15, 45
Šťastný den: sobota
Šťastná květina: kapradí
Duchovní ochránce: Demeter
Příjemná vůně: květinová, svěží

Parfémy pro znamení:

Tip pro ženu: Emporio Night - Giorgio Armani, By - D & G, BLV Notte - Bvlgari, Flower - Kenzo
Tip pro muže: Aqua - Bvlgari, L'eau Par Kenzo - Kenzo BLV - Bvlgari

Charakteristika

Vodnáři jsou oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti. Rádi experimentují. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, které by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné. Vodnáři milují všechno, co je originální, fascinující, nezvyklé. Mají hlubokou, komplikovanou povahu, proto mohou být někdy špatně chápáni. Vodnáři snadno navazují přátelské vztahy a jejich přátelé se na ně mohou spolehnout. K jejich povahovým rysům patří velkorysost, nezištnost a v širším smyslu snaha zlepšit lidstvo. Zajímají je ideály, zabývají se věcmi, které se týkají spíše celku než jednotlivce, například otázky sociálních a lidských práv, výchova a politika. K jejich problematickým stránkám náleží potlačování citů, nedostatek trpělivosti a někdy lhostejnost.

Zdraví

Svoji odolnost proti nemocem by Vodnáři měli posilovat vyváženou stravou a pobytem na čerstvém vzduchu. Jejich nemoci bývají nejčastěji spojeny s oběhovým systémem. Mají zvýšené riziko vysokého krevního tlaku a poruch srdečního rytmu. Častěji u nich dochází k poranění nohou. Neměli by dusit svůj hněv pod pokličkou a každá nemoc by je měla přimět k vylepšení vztahů k lidem.

Pracovní předpoklady

Lidé narození v tomto znamení jsou všestranně nadaní a žijí činorodým a pestrým životem. Jejich volnomyšlenkářská povaha je nutí vybírat si svobodná povolání. Úspěšní jsou díky své důvěře v konečný úspěch a vnitřnímu přesvědčení, že právě oni mají pravdu. Pro Vodnáře jsou vhodné profese se vztahem k pokroku a předvídání budoucnosti jako inženýr, informatik, meteorolog, vědecký pracovník. Jsou dobří obchodníci a podnikatelé. Dokáží analyzovat lidské chování a mohou působit jako psychologové, vychovatelé nebo učitelé.

Láska

Vodnáři jsou idealisté a zajímají se více o vysoké cíle a hluboké myšlenky než o milostné románky. Jsou zdrženliví a neradi dávají své city najevo. Vyznačují se hrdostí a dokonalým sebeovládáním a citové projevy považují za slabost. Vodnáři si po dlouhém váhání vybírají jednoho partnera na celý život a v manželství jsou zpravidla věrní a oddaní. Ženy nebývají domácími puťkami, mají plno energie a nápadů a nechtějí být svazovány. Muži Vodnáři jsou důvěřiví manželé, není je ale možné k čemukoli nutit.

Vodnáři si dobře rozumí s Rybami, Berany, Blíženci, Váhami, Střelci, Kozorohy. Nemají rádi Býky, protože nemají fantazii, Štíry, protože jsou žárliví, a Lvy, kteří mají vysoké nároky.